TE0725LP-01-100-2L
Manufacturer Part Number:
TE0725LP-01-100-2L
Manufacturer/Brand:
Trenz Electronic
Part of Description:
IC MOD ARTIX-7 A100T 25MHZ 32MB
Manufacturer :
Trenz Electronic
Product Category :
Microcontrollers, Microprocessor, FPGA Modules
Co-Processor :
Connector Type :
50 Pin
Core Processor :
Artix-7 A100T
Flash Size :
32MB
Module/Board Type :
FPGA Core
Operating Temperature :
Product Status :
Obsolete
RAM Size :
Size / Dimension :
2.870" L x 1.380" W (73.00mm x 35.00mm)
Speed :
25MHz
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    SFP 2 SMA ADAPTER
    HEATSINK FOR TE0741 SPRINGLOADED
    HEATSINK FOR TE0712 SPRINGLOADED
    HEATSPREADER FOR TE0729-02
    IC MOD ARTIX-7 A35T 100MHZ 32MB
Catalog related products
  • Rabbit Semiconductor (Digi)
    IC MOD RABBIT 3000 44.2MHZ 1MB
  • Rabbit Semiconductor (Digi)
    IC MOD RABBIT 4000 58.98MHZ 1MB
    IC MOD RABBIT 3000 44.2MHZ 768KB
    IC MOD RABBIT 5000 73.73MHZ 1MB