A80C188XL25
Manufacturer Part Number:
A80C188XL25
Manufacturer/Brand:
Intel
Part of Description:
MPU, 16-BIT, 25MHZ, CMOS, CPGA68
Stock Condition:
645
Manufacturer :
Intel
Product Category :
Microprocessors
Co-Processors/DSP :
Core Processor :
80C186
Display & Interface Controllers :
Ethernet :
Graphics Acceleration :
No
Mounting Type :
Through Hole
Number of Cores/Bus Width :
1 Core, 16-Bit
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C (TA)
Package / Case :
68-BECPGA
Product Status :
Obsolete
RAM Controllers :
DRAM
SATA :
Security Features :
Speed :
25MHz
Supplier Device Package :
68-CPGA
USB :
Voltage - I/O :
5.0V