FC80486DX4WB75
- Manufacturer Part Number:
- FC80486DX4WB75
- Manufacturer/Brand:
- Intel
- Part of Description:
- RISC MPU, 32-BIT, 75MHZ PQFP208
- Stock Condition:
- 802
- Manufacturer :
- Intel
- Product Category :
- Microprocessors
- Co-Processors/DSP :
- Core Processor :
- Intel486 GX
- Display & Interface Controllers :
- Ethernet :
- Graphics Acceleration :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Cores/Bus Width :
- 1 Core, 32-Bit
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 85°C (TC)
- Package / Case :
- 208-BFQFP
- Product Status :
- Active
- RAM Controllers :
- SATA :
- Security Features :
- Speed :
- 75MHz
- Supplier Device Package :
- 208-SQFP (28x28)
- USB :
- Voltage - I/O :
- 3.3V