CENGPXA270-416-10-550EIR
Manufacturer Part Number:
CENGPXA270-416-10-550EIR
Manufacturer/Brand:
Beacon EmbeddedWorks
Part of Description:
IC MOD PXA270 416MHZ 64MB
Manufacturer :
Beacon EmbeddedWorks
Product Category :
Microcontrollers, Microprocessor, FPGA Modules
Co-Processor :
Connector Type :
SO-DIMM-144
Core Processor :
PXA270
Flash Size :
64MB
Module/Board Type :
MCU Core
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Product Status :
Obsolete
RAM Size :
64MB
Size / Dimension :
2.370" L x 2.670" W (60.20mm x 67.80mm)
Speed :
416MHz
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Rabbit Semiconductor (Digi)
    IC MOD RABBIT 3000 44.2MHZ 1MB
  • Rabbit Semiconductor (Digi)
    IC MOD RABBIT 4000 58.98MHZ 1MB
    IC MOD RABBIT 3000 44.2MHZ 768KB
    IC MOD RABBIT 5000 73.73MHZ 1MB