MG80C186XL-12/B
- Manufacturer Part Number:
- MG80C186XL-12/B
- Manufacturer/Brand:
- Rochester Electronics
- Part of Description:
- HIGH INTEGRTED 16 BIT; CMOS MP (
- Stock Condition:
- 9
- Manufacturer :
- Rochester Electronics
- Product Category :
- Microprocessors
- Co-Processors/DSP :
- Core Processor :
- 80C186
- Display & Interface Controllers :
- Ethernet :
- Graphics Acceleration :
- No
- Mounting Type :
- Number of Cores/Bus Width :
- 1 Core, 16-Bit
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 70°C (TA)
- Package / Case :
- Product Status :
- Active
- RAM Controllers :
- DRAM
- SATA :
- Security Features :
- Speed :
- 12MHz
- Supplier Device Package :
- USB :
- Voltage - I/O :
- 5.0V