CENGPXA270-520-10-503EC
- Manufacturer Part Number:
- CENGPXA270-520-10-503EC
- Manufacturer/Brand:
- Beacon EmbeddedWorks
- Part of Description:
- IC MOD PXA270 520MHZ 64MB
- Manufacturer :
- Beacon EmbeddedWorks
- Product Category :
- Microcontrollers, Microprocessor, FPGA Modules
- Co-Processor :
- Connector Type :
- SO-DIMM-144
- Core Processor :
- PXA270
- Flash Size :
- 32MB
- Module/Board Type :
- MCU Core
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 70°C
- Product Status :
- Discontinued at Digi-Key
- RAM Size :
- 64MB
- Size / Dimension :
- 2.370" L x 2.670" W (60.20mm x 67.80mm)
- Speed :
- 520MHz