CL-835-LIN01-PC0-1220R
Manufacturer Part Number:
CL-835-LIN01-PC0-1220R
Manufacturer/Brand:
Intematix
Part of Description:
LENS 80CRI 3500K 4' LINEAR
Manufacturer :
Intematix
Product Category :
Remote Phosphor Light Source
CCT (K) :
3500
Conversion Efficacy (lm/Wrad)(typ) :
215
CRI (Color Rendering Index) :
80
Lens Size :
1220mm x 20mm
Lens Style :
Linear with Domed Top
Product Status :
Active
Viewing Angle :
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
Catalog related products
Related products
Part Manufacturer Stock Description
CL-8-A Ruland Manufacturing 500 1/2" ALUMINUM SHAFT COLLAR
CL-8-F Ruland Manufacturing 500 1/2" STEEL SHAFT COLLAR
CL-8-SS Ruland Manufacturing 500 1/2" STAINLESS SHAFT COLLAR
CL-8-ST Ruland Manufacturing 47 1/2" STAINLESS SHAFT COLLAR
CL-80 Amphenol Thermometrics 8,868 ICL 47 OHM 25% 3A 19.56MM
CL-80A Amphenol Thermometrics 1,982 ICL 47 OHM 25% 3A 19.56MM
CL-80AB Amphenol Thermometrics 437 ICL 47 OHM 3A 19.56MM