PQ1R18J0000H
Manufacturer Part Number:
PQ1R18J0000H
Manufacturer/Brand:
Sharp Microelectronics
Part of Description:
IC REG LIN 1.8V 150MA SOT23L-6
Manufacturer :
Sharp Microelectronics
Product Category :
Voltage Regulators - DC DC Switching Regulators
Current - Output :
Frequency - Switching :
Function :
Mounting Type :
Number of Outputs :
Operating Temperature :
Output Configuration :
Output Type :
Package / Case :
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
Synchronous Rectifier :
Topology :
Voltage - Input (Max) :
Voltage - Input (Min) :
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    FIBER OPTC CBL LC-LC SMPLX 600MM
    FIBER OPTIC CBL LC-LC SIMPLEX 2M
    FIBER OPTIC CBL LC-LC SIMPLEX 5M
    FIBER OPTIC CBL LC-LC SIMPLEX 1M
    FIBER OPTIC CBL LC-LC SIMPLEX 3M
Catalog related products
Related products
Part Manufacturer Stock Description
PQ1R18 Sharp Microelectronics 2,098 IC REG LIN 1.8V 150MA SOT23L-6
PQ1R23 Sharp Microelectronics 1,288 IC REG LIN 2.3V 150MA SOT23L-6