010440F025PC
- Manufacturer Part Number:
- 010440F025PC
- Manufacturer/Brand:
- Essentra Components
- Part of Description:
- FILLISTER SLOTTED SCREW 4-40 T
- Manufacturer :
- Essentra Components
- Product Category :
- Screws, Bolts
- Drive Type :
- Slotted
- Features :
- Head Diameter :
- 0.174" (4.43mm)
- Head Height :
- 0.195" (4.95mm)
- Length - Below Head :
- 0.250" (6.35mm) 1/4"
- Length - Overall :
- 0.445" (11.30mm)