0162511G075
Manufacturer Part Number:
0162511G075
Manufacturer/Brand:
Essentra Components
Part of Description:
SET SCREW SLOTTED HEAD 5/8-11 TH
Stock Condition:
500
Manufacturer :
Essentra Components
Product Category :
Screws, Bolts
Drive Type :
Slotted
Features :
Head Diameter :
Head Height :
0.160" (4.06mm)
Length - Below Head :
Length - Overall :
0.750" (19.05mm) 3/4"