TGZ20-5KG
- Manufacturer Part Number:
- TGZ20-5KG
- Manufacturer/Brand:
- Leader Tech Inc.
- Part of Description:
- THERMAL GEL 2.0 W/MK
- Manufacturer :
- Leader Tech Inc.
- Product Category :
- Adhesives, Epoxies, Greases, Pastes
- Color :
- Green
- Features :
- Product Status :
- Obsolete
- Shelf Life :
- 6 Months
- Size / Dimension :
- 5 kg Container
- Storage/Refrigeration Temperature :
- 77°F (25°C)
- Thermal Conductivity :
- 2.00W/m-K
- Type :
- Thermal Compound
- Usable Temperature Range :
- -58°F ~ 392°F (-50°C ~ 200°C)