50M040070D016
- Manufacturer Part Number:
- 50M040070D016
- Manufacturer/Brand:
- Essentra Components
- Part of Description:
- CHEESE HEAD SLOTTED SCREW, NATUR
- Manufacturer :
- Essentra Components
- Product Category :
- Screws, Bolts
- Drive Type :
- Slotted
- Features :
- Head Diameter :
- 0.276" (7.00mm)
- Head Height :
- 0.102" (2.60mm)
- Length - Below Head :
- 0.630" (16.00mm)
- Length - Overall :
- 0.732" (18.60mm)