50M040070J010
Manufacturer Part Number:
50M040070J010
Manufacturer/Brand:
Essentra Components
Part of Description:
HEX UNSLOTTED BOLT, M4 X .7 THRE
Manufacturer :
Essentra Components
Product Category :
Screws, Bolts
Drive Type :
Hex Socket
Features :
Head Diameter :
0.276" (7.00mm)
Head Height :
Length - Below Head :
0.394" (10.00mm)
Length - Overall :
0.512" (13.00mm)