50M030050I020
- Manufacturer Part Number:
- 50M030050I020
- Manufacturer/Brand:
- Essentra Components
- Part of Description:
- 90 PHILLIPS CSK SCREW, M3 X .5 T
- Manufacturer :
- Essentra Components
- Product Category :
- Screws, Bolts
- Drive Type :
- Phillips
- Features :
- Head Diameter :
- 0.248" (6.30mm) 1/4"
- Head Height :
- 0.067" (1.70mm)
- Length - Below Head :
- 0.720" (18.30mm)
- Length - Overall :
- 0.787" (20.00mm)