50M040070J012
- Manufacturer Part Number:
- 50M040070J012
- Manufacturer/Brand:
- Essentra Components
- Part of Description:
- HEX UNSLOTTED BOLT, M4 X .7 THRE
- Manufacturer :
- Essentra Components
- Product Category :
- Screws, Bolts
- Drive Type :
- Hex Socket
- Features :
- Head Diameter :
- 0.276" (7.00mm)
- Head Height :
- Length - Below Head :
- 0.472" (12.00mm)
- Length - Overall :
- 0.591" (15.00mm)