A6025H12D-FSR
- Manufacturer Part Number:
- A6025H12D-FSR
- Manufacturer/Brand:
- Mechatronics
- Part of Description:
- FAN AXIAL 60X25MM 12VDC WIRE
- Manufacturer :
- Mechatronics
- Product Category :
- DC Brushless Fans (BLDC)
- Air Flow :
- 20.0 CFM (0.560m³/min)
- Approval Agency :
- CE, cUL, TUV, UL
- Bearing Type :
- Sleeve
- Fan Type :
- Tubeaxial
- Features :
- Auto Restart, Locked Rotor Sensor
- Ingress Protection :
- Noise :
- 31.0dB(A)
- Operating Temperature :
- Power (Watts) :
- Product Status :
- Obsolete
- RPM :
- 3800 RPM
- Size / Dimension :
- Square - 60mm L x 60mm H
- Static Pressure :
- 0.170 in H2O (42.3 Pa)
- Termination :
- 2 Wire Leads
- Voltage - Rated :
- 12VDC
- Weight :
- 0.156 lb (70.76 g)
- Width :
- 25.00mm