U100UL-024KA-4
- Manufacturer Part Number:
- U100UL-024KA-4
- Manufacturer/Brand:
- Micronel USA
- Part of Description:
- FAN BLOWER 107X117MM 24VDC 6 POS
- Manufacturer :
- Micronel USA
- Product Category :
- DC Brushless Fans (BLDC)
- Air Flow :
- 30.5 CFM (0.854m³/min)
- Approval Agency :
- CE, cURus
- Bearing Type :
- Fan Type :
- Blower
- Features :
- Locked Rotor Protection, Speed Sensor (Tach), Speed Control (SP)
- Ingress Protection :
- IP67 - Dust Tight, Waterproof
- Noise :
- 55.0dB(A)
- Operating Temperature :
- -4 ~ 113°F (-20 ~ 45°C)
- Power (Watts) :
- 161 W
- Product Status :
- Active
- RPM :
- 43000 RPM
- Size / Dimension :
- Rectangular - 107mm L x 106mm H
- Static Pressure :
- 45.767 in H2O (11400.0 Pa)
- Termination :
- 6 Position Circular Connector
- Voltage - Rated :
- 24VDC
- Weight :
- Width :
- 117.00mm