R8025Y12BPLB2A
- Manufacturer Part Number:
- R8025Y12BPLB2A
- Manufacturer/Brand:
- Pelonis Technologies
- Part of Description:
- FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE
- Stock Condition:
- 170
- Manufacturer :
- Pelonis Technologies
- Product Category :
- DC Brushless Fans (BLDC)
- Air Flow :
- 57.7 CFM (1.64m³/min)
- Approval Agency :
- CE, cUL, UL
- Bearing Type :
- Ball
- Fan Type :
- Tubeaxial
- Features :
- Ingress Protection :
- Noise :
- 40.6dB(A)
- Operating Temperature :
- 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
- Power (Watts) :
- 4.8 W
- Product Status :
- Active
- RPM :
- 4400 RPM
- Size / Dimension :
- Square - 80mm L x 80mm H
- Static Pressure :
- 0.300 in H2O (74.7 Pa)
- Termination :
- 3 Wire Leads
- Voltage - Rated :
- 12VDC
- Weight :
- Width :
- 25.00mm