C8025H12BPLB2-7
- Manufacturer Part Number:
- C8025H12BPLB2-7
- Manufacturer/Brand:
- Micronel USA
- Part of Description:
- FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE
- Manufacturer :
- Micronel USA
- Product Category :
- DC Brushless Fans (BLDC)
- Air Flow :
- 36.3 CFM (1.02m³/min)
- Approval Agency :
- CE, cURus
- Bearing Type :
- Ball
- Fan Type :
- Tubeaxial
- Features :
- Locked Rotor Protection
- Ingress Protection :
- Noise :
- 32.1dB(A)
- Operating Temperature :
- Power (Watts) :
- 1.55 W
- Product Status :
- Active
- RPM :
- 3000 RPM
- Size / Dimension :
- Square - 80mm L x 80mm H
- Static Pressure :
- 0.136 in H2O (33.9 Pa)
- Termination :
- 2 Wire Leads
- Voltage - Rated :
- 12VDC
- Weight :
- Width :
- 25.00mm