MS9238H24B-FHR
- Manufacturer Part Number:
- MS9238H24B-FHR
- Manufacturer/Brand:
- Mechatronics
- Part of Description:
- FAN AXIAL 92X38MM 24VDC WIRE
- Manufacturer :
- Mechatronics
- Product Category :
- DC Brushless Fans (BLDC)
- Air Flow :
- 166.7 CFM (4.67m³/min)
- Approval Agency :
- Bearing Type :
- Ball
- Fan Type :
- Tubeaxial
- Features :
- Auto Restart
- Ingress Protection :
- Noise :
- 65.0dB(A)
- Operating Temperature :
- Power (Watts) :
- Product Status :
- Active
- RPM :
- 8000 RPM
- Size / Dimension :
- Square - 92mm L x 92mm H
- Static Pressure :
- 1.450 in H2O (361.2 Pa)
- Termination :
- 2 Wire Leads
- Voltage - Rated :
- 24VDC
- Weight :
- 0.446 lb (202.3 g)
- Width :
- 38.00mm