LB02GW01-12-FJ
- Manufacturer Part Number:
- LB02GW01-12-FJ
- Manufacturer/Brand:
- NKK Switches
- Part of Description:
- IND PB ILLUM RND GRAY 12V LAMP
- Manufacturer :
- NKK Switches
- Product Category :
- Panel Indicators, Pilot Lights
- Current :
- 60mA
- Features :
- Ingress Protection :
- Lamp Color :
- Green
- Lens Color :
- Green
- Lens Size :
- 19.00mm Dia
- Lens Style :
- Round with Flat Top
- Lens Transparency :
- Clear
- Millicandela Rating :
- Panel Cutout Dimensions :
- 0.87" (22.10mm)
- Panel Cutout Shape :
- Round
- Product Status :
- Obsolete
- Ratings :
- AC
- Termination Style :
- Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
- Type :
- Incandescent
- Viewing Angle :
- Voltage :
- 12V