M6L-BS110W
Manufacturer Part Number:
M6L-BS110W
Manufacturer/Brand:
Moujen
Part of Description:
PILOT-110VAC-WHITE
Stock Condition:
250
Manufacturer :
Moujen
Product Category :
Panel Indicators, Pilot Lights
Current :
1.2mA
Features :
UL94 V-0
Ingress Protection :
IP65
Lamp Color :
White
Lens Color :
White
Lens Size :
18.00mm x 18.00mm
Lens Style :
Square with Flat Top
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
Panel Cutout Dimensions :
0.64" (16.20mm)
Panel Cutout Shape :
Round
Product Status :
Active
Ratings :
AC
Termination Style :
Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Type :
Neon
Viewing Angle :
Voltage :
110V