M2PA-90A11-24APW
- Manufacturer Part Number:
- M2PA-90A11-24APW
- Manufacturer/Brand:
- Omron Automation
- Part of Description:
- INDICATOR YELLOW SQUARE 24V
- Manufacturer :
- Omron Automation
- Product Category :
- Panel Indicators, Pilot Lights
- Current :
- Features :
- Ingress Protection :
- Lamp Color :
- White
- Lens Color :
- White
- Lens Size :
- 25.00mm
- Lens Style :
- Square with Flat Top
- Lens Transparency :
- Diffused
- Millicandela Rating :
- Panel Cutout Dimensions :
- 0.89" x 0.93" (22.50mm x 23.50mm)
- Panel Cutout Shape :
- Rectangle
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- AC/DC
- Termination Style :
- Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
- Type :
- LED
- Viewing Angle :
- Voltage :
- 24V