HD-06PSA-10"X10"-5PK
Manufacturer Part Number:
HD-06PSA-10"X10"-5PK
Manufacturer/Brand:
Aearo Technologies, a 3M company
Part of Description:
URETHANE 10"X10"X.062" 5PK
Stock Condition:
2
Manufacturer :
Product Category :
Foam
Color :
Black
Density :
Material :
Urethane
Material Flammability Rating :
UL94 HB
Product Status :
Active
Size / Dimension :
10.00" L x 10.00" W (254.00mm x 254.00mm)
Thickness :
0.062" (1.57mm)
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
Catalog related products
Related products
Part Manufacturer Stock Description
HD-0.125"-5000 3M 6,742 TAPE MASK TAN 1/8" DIA 5000/RL
HD-0.156"-5000 3M 9,324 TAPE MASK TAN 0.16" DIA 5000/RL
HD-0.188"-5000 3M 6,965 TAPE MASK TAN 3/16" DIA 5000/RL
HD-0.218"-2500 3M 9,730 TAPE MASK TAN 0.22" DIA 2500/RL
HD-0.250"-5000 3M 5,190 TAPE MASK TAN 1/4" DIA 5000/RL
HD-0.281"-2500 3M 9,859 TAPE MASK TAN 0.28" DIA 2500/RL
HD-0.313"-5000 3M 6,981 TAPE MASK TAN 5/16" DIA 5000/RL
HD-0.375"-5000 3M 6,682 TAPE MASK TAN 3/8" DIA 5000/RL
HD-0.393"-5000 3M 6,791 TAPE MASK TAN 0.39" DIA 5000/RL
HD-0.406"-2500 3M 6,125 TAPE MASK TAN 0.41" DIA 2500/RL
HD-0.438"-5000 3M 8,177 TAPE MASK TAN 7/16" DIA 5000/RL
HD-0.472"-5000 3M 8,444 TAPE MASK TAN 0.47" DIA 5000/RL