LS-2006/PSA-2"X2"-50PK
- Manufacturer Part Number:
- LS-2006/PSA-2"X2"-50PK
- Manufacturer/Brand:
- 3M
- Part of Description:
- ISOLOSS LS-2006/PSA GASKET FOAM
- Manufacturer :
- 3M
- Product Category :
- Foam
- Color :
- Black
- Density :
- 20 lb/ft³
- Material :
- Polyurethane
- Material Flammability Rating :
- UL94 HBF
- Product Status :
- Obsolete
- Size / Dimension :
- 2.00" W x 2.00" L (50.8mm x 50.8mm)
- Thickness :
- 0.060" (1.52mm)