R2E220-AA40-05
- Manufacturer Part Number:
- R2E220-AA40-05
- Part of Description:
- MOTORIZED IMPELLER
- Approval Agency :
- CCC, CE, EAC
- Features :
- Capacitor, Thermal Overload Protector (TOP)
- Operating Temperature :
- -13 ~ 104°F (-25 ~ 40°C)
- Power (Watts) :
- 90.0W
- RPM :
- 2700 RPM
- Size / Dimension :
- Round - 220mm Dia
- Static Pressure :
- Termination :
- 4 Wire Leads with Splice Terminals
- Voltage - Rated :
- 230VAC
- Weight :
- Width :
- 71.00mm