9AD1201H1H1
- Manufacturer Part Number:
- 9AD1201H1H1
- Manufacturer/Brand:
- Sanyo Denki
- Part of Description:
- FAN 120X38MM 90/264VAC RBLS LSS
- Manufacturer :
- Sanyo Denki
- Product Category :
- AC Fans
- Air Flow :
- 106.0 CFM (2.97m³/min)
- Approval Agency :
- CE, CSA, PSE, TUV, UL
- Bearing Type :
- Ball
- Fan Type :
- Tubeaxial
- Features :
- Locked Rotor Sensor
- Ingress Protection :
- Noise :
- 42.0dB(A)
- Operating Temperature :
- -4 ~ 167°F (-20 ~ 75°C)
- Power (Watts) :
- 4.40W
- Product Status :
- Active
- RPM :
- 3250 RPM
- Size / Dimension :
- Square - 120mm L x 120mm H
- Static Pressure :
- 0.340 in H2O (84.7 Pa)
- Termination :
- 2 Position Rectangular Connector
- Voltage - Rated :
- 100 ~ 240VAC
- Weight :
- 0.639 lb (289.85 g)
- Width :
- 38.00mm