YB02KW01-5C12-JB
- Manufacturer Part Number:
- YB02KW01-5C12-JB
- Part of Description:
- LED PANEL INDICATOR RED 12V
- Current :
- 20mA
- Lamp Color :
- Red
- Lens Color :
- Red
- Lens Size :
- 16.00mm Dia
- Panel Cutout Dimensions :
- 0.63" (16.00mm)
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- DC
- Termination Style :
- Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
- Type :
- LED
- Viewing Angle :
- Voltage :
- 12V