LB03GW01-5C24-JC
- Manufacturer Part Number:
- LB03GW01-5C24-JC
- Part of Description:
- IND PB ILLUM RECT LB SER RED SLD
- Current :
- 13mA
- Lamp Color :
- Red
- Lens Color :
- Red
- Lens Size :
- 19.40mm x 13.20mm
- Lens Style :
- Rectangle with Flat Top
- Panel Cutout Dimensions :
- 0.88" x 0.64" (22.35mm x 16.26mm)
- Panel Cutout Shape :
- Rectangle
- Product Status :
- Active
- Termination Style :
- Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
- Type :
- LED
- Viewing Angle :
- Voltage :
- 24V