UB204KW036G
- Manufacturer Part Number:
- UB204KW036G
- Manufacturer/Brand:
- NKK Switches
- Part of Description:
- LED PANEL INDICATOR BLUE 3.6V
- Manufacturer :
- NKK Switches
- Product Category :
- Panel Indicators, Pilot Lights
- Current :
- 30mA
- Features :
- Ingress Protection :
- Lamp Color :
- Blue
- Lens Color :
- Lens Size :
- 15.00mm
- Lens Style :
- Square with Flat Top
- Lens Transparency :
- Millicandela Rating :
- Panel Cutout Dimensions :
- 0.69" x 0.69" (17.53mm x 17.53mm)
- Panel Cutout Shape :
- Square
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Vf (Typ), If (Max)
- Termination Style :
- Type :
- LED
- Viewing Angle :
- Voltage :
- 3.6V