YB03KW01-5F12-JD
- Manufacturer Part Number:
- YB03KW01-5F12-JD
- Part of Description:
- INDICATOR
- Current :
- 20mA
- Lamp Color :
- Green
- Lens Color :
- Amber
- Lens Size :
- 21.00mm x 15.00mm
- Lens Style :
- Rectangle with Flat Top
- Lens Transparency :
- Clear
- Millicandela Rating :
- Panel Cutout Dimensions :
- 0.63" (16.00mm)
- Ratings :
- Vf (Typ), If (Max)
- Termination Style :
- Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
- Voltage :
- 12V