YB01KW01-5F12-JB
- Manufacturer Part Number:
- YB01KW01-5F12-JB
- Manufacturer/Brand:
- NKK Switches
- Part of Description:
- INDICATOR
- Manufacturer :
- NKK Switches
- Product Category :
- Panel Indicators, Pilot Lights
- Current :
- 20mA
- Features :
- Ingress Protection :
- Lamp Color :
- Green
- Lens Color :
- White
- Lens Size :
- 15.00mm
- Lens Style :
- Square with Flat Top
- Lens Transparency :
- Clear
- Millicandela Rating :
- Panel Cutout Dimensions :
- 0.63" (16.00mm)
- Panel Cutout Shape :
- Round
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Vf (Typ), If (Max)
- Termination Style :
- Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
- Type :
- LED
- Viewing Angle :
- Voltage :
- 12V