DF2319CVLP25V
- Manufacturer Part Number:
- DF2319CVLP25V
- Manufacturer/Brand:
- Renesas Electronics Corporation
- Part of Description:
- IC MCU 16BIT 512KB FLSH 113TFLGA
- Manufacturer :
- Product Category :
- Microcontrollers
- Connectivity :
- SCI, SmartCard
- Core Processor :
- H8S/2000
- Core Size :
- 16-Bit
- Data Converters :
- A/D 8x10b; D/A 2x8b
- EEPROM Size :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of I/O :
- 70
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 75°C (TA)
- Oscillator Type :
- Internal
- Package / Case :
- 113-TFLGA
- Peripherals :
- POR, PWM, WDT
- Product Status :
- Obsolete
- Program Memory Size :
- 512KB (512K x 8)
- Program Memory Type :
- FLASH
- RAM Size :
- 16K x 8
- Speed :
- 25MHz
- Supplier Device Package :
- 113-TFLGA (8x8)
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
- 2.7V ~ 3.6V