Q16P5CZZRGB24ECA
Manufacturer Part Number:
Q16P5CZZRGB24ECA
Part of Description:
PROMCHRMBEZ RGB 24VDC IP67
Stock Condition:
25
Current :
20mA Red, 20mA Green, 20mA Blue
Lamp Color :
Red, Green, Blue (RGB)
Lens Color :
Clear
Lens Size :
18.30mm Dia
Millicandela Rating :
220mcd Red, 500mcd Green, 100mcd Blue
Panel Cutout Dimensions :
0.63" (16.00mm)
Ratings :
DC
Termination Style :
Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Voltage :
24V