SBC35-427-3940-32-1
- Manufacturer Part Number:
- SBC35-427-3940-32-1
- Manufacturer/Brand:
- WINSYSTEMS INC.
- Part of Description:
- 3.5" INTEL E3940 32G EMMC SPRDR
- Manufacturer :
- WINSYSTEMS INC.
- Product Category :
- Single Board Computers (SBCs)
- Analog Input:Output :
- Cooling Type :
- Heat Spreader
- Core Processor :
- Atom x5-E3940
- Digital I/O Lines :
- 8
- Ethernet :
- GbE (2)
- Expansion Site/Bus :
- M.2, Mini-PCIe, mSATA
- Form Factor :
- 3.5" SBC
- Number of Cores :
- 4
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Power (Watts) :
- Product Status :
- Active
- RAM Capacity/Installed :
- 8GB/0GB
- RS-232 (422, 485) :
- 3
- Size / Dimension :
- 5.750" x 4.000" (146.05mm x 101.6mm)
- Speed :
- 1.8GHz