Q12-7F5BXXHY12E
- Manufacturer Part Number:
- Q12-7F5BXXHY12E
- Manufacturer/Brand:
- APEM Inc.
- Part of Description:
- LED INDICATOR 12.7MM FLUSH BLACK
- Stock Condition:
- 23
- Manufacturer :
- APEM Inc.
- Product Category :
- Panel Indicators, Pilot Lights
- Current :
- 20mA
- Features :
- Ingress Protection :
- IP67
- Lamp Color :
- Yellow
- Lens Color :
- Yellow
- Lens Size :
- 8.00mm Dia
- Lens Style :
- Round with Flat Top
- Lens Transparency :
- Diffused
- Millicandela Rating :
- Panel Cutout Dimensions :
- 0.50" (12.70mm)
- Panel Cutout Shape :
- Round
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- DC
- Termination Style :
- Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
- Type :
- LED
- Viewing Angle :
- Voltage :
- 12V