Q10F5SZZRGB12ECA
Manufacturer Part Number:
Q10F5SZZRGB12ECA
Manufacturer/Brand:
APEM Inc.
Part of Description:
FLUSH SS RGB 12VDC IP67
Stock Condition:
25
Manufacturer :
APEM Inc.
Product Category :
Panel Indicators, Pilot Lights
Current :
20mA Red, 20mA Green, 20mA Blue
Features :
Ingress Protection :
IP67
Lamp Color :
Red, Green, Blue (RGB)
Lens Color :
Clear
Lens Size :
7.80mm Dia
Lens Style :
Round with Flat Top
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
330mcd Red, 750mcd Green, 150mcd Blue
Panel Cutout Dimensions :
0.394" (10.00mm)
Panel Cutout Shape :
Round
Product Status :
Active
Ratings :
DC
Termination Style :
Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Type :
LED
Viewing Angle :
60°
Voltage :
12V