FL1P-10NJ-4-Y2V
Manufacturer Part Number:
FL1P-10NJ-4-Y2V
Manufacturer/Brand:
Mallory Sonalert Products
Part of Description:
LED YEL 10MM NUT 2VAC/DC STK
Stock Condition:
70
Manufacturer :
Mallory Sonalert Products
Product Category :
Panel Indicators, Pilot Lights
Current :
20mA
Features :
Ingress Protection :
IP50
Lamp Color :
Yellow
Lens Color :
Yellow
Lens Size :
Lens Style :
Round with Flat Top
Lens Transparency :
Millicandela Rating :
1000 ~ 1500mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.394" (10.00mm)
Panel Cutout Shape :
Round
Product Status :
Active
Ratings :
AC/DC
Termination Style :
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Type :
LED
Viewing Angle :
35°
Voltage :
2V
Wavelength - Peak :
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    WASHER COMPRESSION SNP SERIES
    REPLACEMENT NEMA GASKET FOR ZA &
    AUDIO DEVICES
    REPLACEMENT NUT FOR 22MM ZA & ZT