Z8E00010SEG
- Manufacturer Part Number:
- Z8E00010SEG
- Manufacturer/Brand:
- Littelfuse
- Part of Description:
- IC MCU 8BIT 512B OTP 18SOIC
- Manufacturer :
- Littelfuse
- Product Category :
- Microcontrollers
- Connectivity :
- Core Processor :
- Z8
- Core Size :
- 8-Bit
- Data Converters :
- EEPROM Size :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of I/O :
- 13
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C (TA)
- Oscillator Type :
- Internal
- Package / Case :
- 18-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
- Peripherals :
- WDT
- Product Status :
- Obsolete
- Program Memory Size :
- 512B (512 x 8)
- Program Memory Type :
- OTP
- RAM Size :
- 32 x 8
- Speed :
- 10MHz
- Supplier Device Package :
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
- 4.5V ~ 5.5V