1091QM5-12V
Manufacturer Part Number:
1091QM5-12V
Part of Description:
LED IND LIGHT 12V GREEN
Lamp Color :
Green
Lens Color :
Green
Panel Cutout Dimensions :
0.50" (12.70mm)
Termination Style :
Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Voltage :
12V
Manufacturer related products
    LITEPIPE 4MM RND VERT 0.740"
    LITEPIPE 4MM RND VERT 0.860"
    LITEPIPE 4MM RND VERT 1.670"
Part Manufacturer Stock Description
1091 Keystone Electronics Corp. 1,197 BATT HOLDER COIN 23MM 1 CELL SMD
10910 Wiha 8,080 BIT HOLDER HEX SOCKET 1/4" 5.51"
109101-77300-10P BATTERY Interlight 6,856 Replacement for Pihsiang 109101-
109101-8810736P BATTERY Interlight 6,624 Replacement for Shoprider 109101
1091010000 Weidmuller 6,167 TERM BLOCK HDR 9POS 90DEG 7.62MM
109110002 Seeed 8,195 WIPY 2.0
1091120000 Weidmuller 7,898 TERM BLOCK HDR 8POS 90DEG 7.62MM
1091160000 Weidmuller 5,023 TERM BLOCK HDR 10POS 7.62MM