Q14F3BZZRYG24E
Manufacturer Part Number:
Q14F3BZZRYG24E
Manufacturer/Brand:
APEM Inc.
Part of Description:
LED PMI FLUSH GRN/RED/YLW
Manufacturer :
APEM Inc.
Product Category :
Panel Indicators, Pilot Lights
Current :
20mA Green, 20mA Red, 20mA Yellow
Features :
Ingress Protection :
IP67
Lamp Color :
Green, Red, Yellow
Lens Color :
Lens Size :
10.00mm Dia
Lens Style :
Round with Flat Top
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
30mcd Green, 180mcd Red, 30mcd Yellow
Panel Cutout Dimensions :
0.55" (13.97mm)
Panel Cutout Shape :
Round
Product Status :
Active
Ratings :
DC
Termination Style :
Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Type :
LED
Viewing Angle :
100°
Voltage :
24V Green, 24V Red, 24V Yellow