BSM100GB120DN2KHOSA1
- Manufacturer Part Number:
- BSM100GB120DN2KHOSA1
- Manufacturer/Brand:
- Infineon Technologies
- Part of Description:
- IGBT MOD 1200V 145A 700W
- Manufacturer :
- Infineon Technologies
- Product Category :
- IGBT Modules
- Configuration :
- Half Bridge
- Current - Collector (Ic) (Max) :
- 145 A
- Current - Collector Cutoff (Max) :
- 2 mA
- IGBT Type :
- Input :
- Standard
- Input Capacitance (Cies) @ Vce :
- 6.5 nF @ 25 V
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- NTC Thermistor :
- No
- Operating Temperature :
- 150°C (TJ)
- Package / Case :
- Module
- Power - Max :
- 700 W
- Product Status :
- Obsolete
- Supplier Device Package :
- Module
- Vce(on) (Max) @ Vge, Ic :
- 3V @ 15V, 100A
- Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) :
- 1200 V