BSM200GA120DN2HOSA1
- Manufacturer Part Number:
- BSM200GA120DN2HOSA1
- Manufacturer/Brand:
- Infineon Technologies
- Part of Description:
- IGBT MOD 1200V 300A 1550W
- Manufacturer :
- Infineon Technologies
- Product Category :
- IGBT Modules
- Configuration :
- Single Switch
- Current - Collector (Ic) (Max) :
- 300 A
- Current - Collector Cutoff (Max) :
- 4 mA
- IGBT Type :
- Input :
- Standard
- Input Capacitance (Cies) @ Vce :
- 13 nF @ 25 V
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- NTC Thermistor :
- No
- Operating Temperature :
- 150°C (TJ)
- Package / Case :
- Module
- Power - Max :
- 1550 W
- Product Status :
- Last Time Buy
- Supplier Device Package :
- Module
- Vce(on) (Max) @ Vge, Ic :
- 3V @ 15V, 200A
- Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) :
- 1200 V