DLSP-1-14M-01
- Manufacturer Part Number:
- DLSP-1-14M-01
- Manufacturer/Brand:
- Essentra Components
- Part of Description:
- BRD SPT SNAP LOCK NYLON 14MM
- Manufacturer :
- Essentra Components
- Product Category :
- Board Supports
- Between Board Height :
- 0.551" (14.00mm)
- Features :
- Holding Type :
- Snap Lock
- Length - Overall :
- 0.945" (24.00mm)
- Material :
- Nylon
- Mounting Hole Diameter :
- 0.156" (3.96mm) 5/32"
- Mounting Panel Thickness :
- 0.063" (1.60mm)
- Mounting Type :
- Snap Lock
- Product Status :
- Active
- Support Hole Diameter :
- 0.156" (3.96mm) 5/32"
- Support Panel Thickness :
- 0.063" (1.60mm)