CRLCBSK-2-14-01
- Manufacturer Part Number:
- CRLCBSK-2-14-01
- Manufacturer/Brand:
- Essentra Components
- Part of Description:
- BRD SPT SNAP LOCK NYLON 14MM
- Stock Condition:
- 792
- Manufacturer :
- Essentra Components
- Product Category :
- Board Supports
- Between Board Height :
- 0.551" (14.00mm)
- Features :
- Locking, Reverse Mounting
- Holding Type :
- Snap Lock
- Length - Overall :
- 0.902" (22.90mm)
- Material :
- Nylon
- Mounting Hole Diameter :
- 0.213" (5.40mm)
- Mounting Panel Thickness :
- 0.039" ~ 0.063" (1.00mm ~ 1.60mm)
- Mounting Type :
- Snap Lock
- Product Status :
- Active
- Support Hole Diameter :
- 0.157" (3.99mm)
- Support Panel Thickness :
- 0.063" (1.60mm)