MDLSP2-12M-01
Manufacturer Part Number:
MDLSP2-12M-01
Manufacturer/Brand:
Essentra Components
Part of Description:
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 12MM
Manufacturer :
Essentra Components
Product Category :
Board Supports
Between Board Height :
0.472" (12.00mm)
Features :
Holding Type :
Snap Lock
Length - Overall :
0.839" (21.30mm)
Material :
Nylon
Mounting Hole Diameter :
0.138" (3.50mm)
Mounting Panel Thickness :
0.065" (1.65mm)
Mounting Type :
Snap Lock
Product Status :
Active
Support Hole Diameter :
0.138" (3.50mm)
Support Panel Thickness :
0.065" (1.65mm)