H3CA-8-AC200/220/240
- Manufacturer Part Number:
- H3CA-8-AC200/220/240
- Manufacturer/Brand:
- Omron Automation
- Part of Description:
- RELAY TIME DELAY 9990HRS 3A 250V
- Manufacturer :
- Omron Automation
- Product Category :
- Time Delay Relays
- Circuit :
- DPDT (2 Form C)
- Contact Rating @ Voltage :
- 3A @ 250VAC
- Delay Time :
- 0.1 Sec ~ 9990 Hrs
- Function :
- On-Delay
- Mounting Type :
- Socketable
- Product Status :
- Active
- Relay Type :
- Mechanical Relay
- Termination Style :
- Plug In, 8 Pin (Octal)
- Timing Adjustment Method :
- Thumbwheel Switches
- Timing Initiate Method :
- Input Voltage
- Voltage - Supply :
- 200 ~ 240VAC