JR16-G-DLCT1
Manufacturer Part Number:
JR16-G-DLCT1
Manufacturer/Brand:
Mallory Sonalert Products
Part of Description:
STACKLIGHT GREEN LED CONT TONE
Manufacturer :
Mallory Sonalert Products
Product Category :
Stackable Tower Lighting, Beacons, and Components
Features :
Alarm
Function - Audible :
Continuous
Function - Lighting :
Steady
Ingress Protection :
NEMA 12, IP52
Lamp Type :
LED
Light Color :
Green
Number of Stacks :
1
Operating Temperature :
-30°C ~ 60°C
Product Status :
Active
Termination Style :
Wire Leads
Type :
Complete Unit
Voltage - Supply :
9 ~ 16VDC
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    WASHER COMPRESSION SNP SERIES
    REPLACEMENT NEMA GASKET FOR ZA &
    AUDIO DEVICES
    REPLACEMENT NUT FOR 22MM ZA & ZT