TD-62.500MCD-T
- Manufacturer Part Number:
- TD-62.500MCD-T
- Manufacturer/Brand:
- TXC Corporation
- Part of Description:
- MEMS OSC XO 62.5000MHZ CMOS SMD
- Manufacturer :
- TXC Corporation
- Product Category :
- Oscillators
- Absolute Pull Range (APR) :
- Base Resonator :
- MEMS
- Current - Supply (Max) :
- Frequency :
- 62.5 MHz
- Frequency Stability :
- ±25ppm
- Function :
- Enable/Disable
- Height - Seated (Max) :
- 0.031" (0.80mm)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Output :
- CMOS
- Package / Case :
- 4-SMD, No Lead
- Product Status :
- Obsolete
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
- Spread Spectrum Bandwidth :
- Type :
- XO (Standard)
- Voltage - Supply :
- 2.5V