CT-425.000MBC-T
- Manufacturer Part Number:
- CT-425.000MBC-T
- Manufacturer/Brand:
- TXC Corporation
- Part of Description:
- XTAL OSC SO 425.0000MHZ LVDS SMD
- Manufacturer :
- TXC Corporation
- Product Category :
- Oscillators
- Absolute Pull Range (APR) :
- Base Resonator :
- Crystal
- Current - Supply (Max) :
- 80mA
- Frequency :
- 425 MHz
- Frequency Stability :
- ±100ppm
- Function :
- Enable/Disable
- Height - Seated (Max) :
- 0.055" (1.40mm)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -10°C ~ 70°C
- Output :
- LVDS
- Package / Case :
- 6-SMD, No Lead
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
- Spread Spectrum Bandwidth :
- Type :
- SO (SAW)
- Voltage - Supply :
- 3.3V